X
header one

Odyoloji teknolojisinin lideri olan Signia gerçek binaural yönselliği çift taraflı işitme cihazlarında kablosuz tam ses aktarımı ile etkin olarak sağlayarak işitme sanatını yeniden tanımlıyor. Signia Dar Yönselliği zorlu durumlar için klinik olarak kanıtlanan doğal işitmeyi sunuyor.* Kullanıcıya herhangi bir sınırlama getirmediği gibi, yönsellik dinlemenin zor olduğu durumlarda konuşma anlaşılırlığını geliştirmek konusunda kesinlikle gereklidir. Akıllı cihazlarımız yan taraftan ve arkadan gelen rahatsız edici sesleri azaltır böylece hayatı duymak harika hale gelir.

Dar Yönselliğin normal işitmeden daha iyi bir işitme performansı sunduğu kanıtlanmıştır ve endüstrideki tek çözüm olarak yerini korumaktadır. * Öncü teknolojimizin sundukları ile geleneksel çözümler arasındaki farklılıkların karşılaştırması kısa ve eğlenceli video ile örneklendirilmiştir:

Daha iyi duyun. Daha güvenli yaşayın.

Signia doğal işitmeyi arttırıyor

Lider olan primax işitme cihazı teknolojisi sessiz durumlardan gürültülü ortamlara kadar tüm dinleme ortamlarda doğal işitme sunuyor. Sofistike çözüm kullanıcının ihtiyaç duyduğu anda otomatik bir şekilde yönsellik sağlarken, aynı şekilde sağlıklı kulaklar gürültülü ortamdan duymak istedikleri ses kaynağını seçebiliyor. Böylece, primax ile kullanıcının önemli olan ses kaynağına odaklanabilme yeteneğini oluşturarak doğal işitme alışkanlığını oluşturuyor.

directionality-matters_tree_768x768px_v2

Sessiz ortam

Sessiz ortamlarda cihaz kullanıcıları tüm doğal sesleri örneğin kuş cıvıltıları veya yaprak hışırtısı gibi, duymak ve keyfini çıkarmak isterler.

primax yeteri kadar amplifikasyon sunarak bu durumu destekler. TruEar dış kulak fonksiyonu görerek bu sesleri doğal işitmede olduğu gibi duymanızı sağlar. Kullanıcı yönselleştirmeyi maksimum hale getirdiğinde çevresinden gelen tüm sesleri duyabilir.

 

directionality-matters_bunnies_768x768px_v2

 

Sessiz ortamda konuşma durumu

Ev, park veya başka bir sessiz ortamlar gibi yerler kullanıcının bir veya iki kişi ile konuşup iletişim kurduğu benzer durumlardır.
primax doğru amplifikasyon ve simulasyonu sunarak, TruEar sayesinde dış kulağın doğal yönselliğini destekler. Kullanıcı çevreden gelen sesleri duyabildiği için hangi sesin ne yönden geldiğini ayırt edebilir.

directionality-matters_bee_768x768px_v2

Gürültülü ortamlarda konuşmak

Kullanıcının gürültülü bir ortamda bulunan kişi ile iletişim kurduğu durumlar vardır. Müzik, gürültüler veya diğer insanların konuşmaları bu tip gürültülü ortamlara örnektir. Bizler çoğunlukla bu tip ortamlarda, konuşulanı daha iyi anlayabilmek için karşımızdaki kişiye yaklaşırız ve sesin direkt gelmesini sağlarız.

primax bu doğal alışkanlığı yönsellik özelliğini sunarak sağlıyor. Bu yönselliğin gücü tüm seslere ve koşullara bağlıdır. Bu gibi durumlarda, doğal olarak konuştuğumuz kişi ile yüz yüze iletişim kurmamız gerekir. Yönsellik diğer taraftan gelen sesleri zayıflatır. Buna ek olarak, konuşmacının ilgisi bu durumlardaki görüş alanımıza kayar, böylece lokalizasyonu konuşma anlaşılırlığına öncelik vererek önemsiz hale getirir.

 

directionality-matters_eagle_768x768px_v2

Çok gürültülü ortamlarda konuşma durumu

Kalabalık bir kafede veya otobüs durağında arkadaşınız ile sohbet etmeye çalıştığınızı hayal edin. Duyabilir ve anlayabilirsiniz, ancak konsantre olmanız gerekir. Bu gibi durumlarda dinleme efor gerektirir, çünkü arka plandaki sesler dinlemeye çalıştığımız seslerden daha yüksektir. Kalabalık ortamlarda konuştuğumuz kişiye yaklaşmamız ve sesimizi duyurabilmek için yükseltmemiz gerekir.

primax dar yönselliği bu tip durumlarda kullanıcının konuşmacıyı duyup anlayabilmesi için diğer taraflardan gelen sesleri azaltmak üzere ayarlanmıştır. Konuşma anlaşılırlığı primax’in dinleme amacıdır. Lokalizasyon bu gibi durumlarda önemsiz iken, arka taraftan gelen konuşmacının sesine doğal olarak dikkat etmeye çalışırken omuzuna dokunup ona yaklaşarak veya görüş alanını o yöne kaydırarak duymaya çalışırız. Bu gibi dinlemenin zor olduğu durumlarda, primax diğer işitme cihazlarını geride bırakan bir performans sergilediği ve doğal işitme sunduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.*

Sıkça sorulan sorular- Yönsel İşitme

* Kuzey Kolorado Üniversitesinde 2015 yılında yapılan testin sonuçlarına göre primax’in yeni özellikleri bilgi toplama ve analiz etme konusunda çok etkili olduğunu kanıtlamıştır. Primax’in özelliklerinde olan SpeechMaster ve EchoShield, kullanıldığında beyinde dinleme için harcanan eforun önemli derece azaldığını göstermektedir.