X
Millions of people live with untreated hearing loss. We help you to help them keep their independence with Signia hearing aids.
2018-03-06

İşitme kaybını göz ardı etmek düşündüğünüzden daha risklidir

İşitme cihazı kullanan milyonlarca insan duyma özgürülüğünü geri kazanıyor

Müdahale edilmemiş işitme kaybına sahip kişilerin, günlük yaşantılarından diğer insanların yardımına ihtiyaç duyma riskleri daha yüksektir.Bu, 6 Mart 2018’de Belçika’nın Brüksel’deki Avrupa Birliği meclis üyelerine sunulan yeni bir işitme kaybı araştırmasının uyarı yazısıdır.

Dünya Sağlık Organizasyonuna göre, dünya genelinde 466 milyondan fazla insan işitme kaybı ile yaşamaktadır. Ancak, Avrupadaki sadece 3 insandan 1’i işitme cihazlarından yararlanıyor. Sadece önceki kuşaklara göre daha uzun yaşadığımız için değil aynı zamanda daha fazla gürültüye maruz kaldığımız için işitme engeline sahip insanların sayısı giderek artacak. Tedavi edilmemiş işitme kaybı sağlık masraflarının yanı sıra depresyon ve bilişsel gerileme gibi tıbbi sorunlara  neden olmaktadır.

İşitme özgürlüğü

Gerontoloji Dergisinde yayınlanan ortak çalışmasında: Tıbbi Bilimler, Nöropsikolog ve Epidemiyolog Profesör Hélène Amieva, işitme engelli işitme cihazlarını kullananan insanların   normal işitme yetisine sahip insanların işitme oranı ile aynı olduğunu vurguluyor.Çalışma, 65 yaş ve üzerindeki 3.777 bireyin 25 yıllık bir süre boyunca takip edildiği verilere dayanmaktadır. *

Bu bulgular, işitme uzmanları ve Odyologlar olarak müşterilerimize işitme cihazı takmanın yaşam kalitesini ve sağlığını arttırabileceğini gönül rahatlığı ile söyleyebiliyoruz.
Signia işitme engeli yaşayan ve işitme cihazı kullanmayan insanların çoğunluğuna duyma konusunda yardımcı olmayı taahüt ediyor.

 

Yeni Signia işitme cihazları, kullanıcıların doğallığını güçlendirir


Kendi İşitme İşleme (OVP ™) özelliğine sahip en son işitme cihazı platformumuz Signia Nx, ‘in kabul görmesinin sebebi alışma sürecini hızlandırmasıdır. Aslında, eşsiz OVP, memnuniyetsiz kullanıcıların % 80’i tarafından kabul görmesinin sebebi en doğal sesi sağlamasıdır. **

Tedavi edilmeyen işitme kaybının global salgınıyla mücadele etmek için Signia Nx, İşitme Engelliler Profesyonellerine, işitme engelli insanların işitme ihtiyaçlarına cevap verildiğini ikna etmek için kapsamlı bir çözüm sunar. Signia Nx ile işitme çözüm portföyümüz hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.signia.com.tr adresini ziyaret edin ve yerel Signia temsilcinizle iletişime geçin.

* Hélène Amieva, PhD, Camille Ouvrard, PhD, Céline Meillon, MSc, Laetitia Rullier, PhD ve Jean-François Dartigues tarafından 25 Yıllık Bir Çalışma: Kendini İşitme İşitme Sorunlarıyla İlişkili Ölüm, Depresyon, Özürlülük ve Demans Doktora, Ocak 2018’de Gerontoloji Dergisi’dir (J Gerontol, Biol Sci Med Sci, 2018, Cilt 00, No. 00, 1-7)

** 2017 “OVP Çalışması”, Kuzey Colorado Üniversitesi’nde, İşitme Cihazlarının İlk Uyarılmasından Sonra Kendi Ses İşlemelerinizin spontan kabul üzerine etkisi incelendi. Diğer ayrıntılar: www.signia-pro.com/ovp-study.