X
With Signia Nx, the industry’s most advanced hearing aid platform, we are the first to solve the own voice problem.
2017-11-16

Signia Nx yüksek memnuniyet ile en doğal sesi sunar

Endüstrinin en gelişmiş işitme cihazı platformu olan Signia Nx, ödün verilmeyen duyulabilirliği kendi doğal sesiyle birleştirerek ilk uygulamada rakipsiz memnuniyet sunar.

İlk memnuniyet için genel sesli ve doğal bir ses gereklidir. Ancak birçok işitme cihazı kullanıcısı kendi sesini duyduğu zaman beğenmez. Böyle bir olumsuz algı genellikle işitme cihazlarının reddedilmesine neden olur. Kendi ses sorununu çözmeye yönelik bir girişimde işitme uzmanı kazançları azaltabilir ve vent açılabilir, böylece sesli olarak duyulabilirliği ve konuşma anlayışını azaltabilir. Sonuç ses kalitesi ve genel ses arasında bir uzlaşmadır.

Dünyanın ilk doğal kendi sesi

Dünyanın en gelişmiş işitme cihazı platformu olan Signia Nx, kişinin kendi sesi konusunda ilk orijinal çözümü sunar. Üstün bir sesle doğal bir ses çıkaran ve kişinin kendi sesini birleştirerek eşsiz ilk uyumu sağlar. Dünyanın ilk Own Voice Processing (OVPTM), memnuniyetsiz işitme cihazı kullanıcılarının % 75’i kendi sesini kendiliğinden kabullenmesini geliştirir. *

OVP’nin temeli önde gelen Ultra HDe2e binaural bağlantımızdır. Sürekli tam bant genişliği ses değişimi, diğer tüm sesler de dahil olmak üzere (sesüstü işleme), diğer seslerin tamamen bağımsız olarak dinamik olarak taranmasını ve işlenmesini sağlar. Bu, işitme uzmanlarının, kullanıcının kendi sesinin ses kalitesini artırmak için bu duyulardan ödün vermek zorunda kalmadan, tüm sesli ortamın en iyi duyulabilirliği için işitme cihazlarını ince ayar yapmasına izin verir.

Bu şekilde, OVP’li Signia Nx, tüm işitme cihazı kullanıcılarına fayda sağlar. Doğal işitme deneyimini en yüksek ses kalitesini elde etmek için tekrarlar ve çok gürültülü ortamlarda bile her koşulda en iyi işitme performansı için işitme cihazının tam potansiyelini ortaya çıkarır.

Ses konusunda üstün konuşma anlayışı

Ultra HD e2e kullanıcının doğal bir ses deneyiminin ötesinde net bir konuşma anlayışı ve ortam gürültülü olsa bile her durumda doğal bir deneyim sağlamak için binaural ışın oluşturma teknolojisine güç verir. Yeni algoritmalar en hassas mekansal farkındalığa olanak tanır. İşitme cihazı kullanıcıları artık yönselliğin tüm avantajlarıyla birlikte deneyim kazanabilirler. Kristal berraklığında bir ses için, inanılmaz bir 113dB maksimum girdi ile genişletilmiş dinamik aralığımız, yüksek sesli ortamlarda mükemmel sinyal kalitesi sağlar. Ve güçlü yeni feedback iptali sinyal kalitesini – artifact free- korumak için en yüksek kararlı kazanımı sağlar. Bütün sistem doğal işitme deneyimini çoğaltmak için mükemmel uyum içinde OVP ve ses işleme işlemlerini gerçekleştiren Signia’nın benzersiz sınıflandırıcı tarafından yönlendirilir.

Ultra HD e2e ve Bluetooth – sektörde eşsiz bir kombinasyon

Dünyanın ilk doğal sese ek olarak Signia Nx tek bir cihazda ödün vermeyen odyoloji ve doğrudan akış için Ultra HD e2e’yi ve Bluetooth’u bir araya getiriyor ve tek kablosuz sistemi sunuyor. 2.4 GHz Bluetooth teknolojisi, akıllı telefonlardan ve televizyondan gelen en yüksek kalitede doğrudan ses aktarımını sağlarken, sadece Ultra HD e2e patentli OVP ve “better than normal hearing”** çalışmalarını bir arada sunabilir.

Signia TeleCare – devrim niteliğinde uzaktan işitme desteği

Signia Nx’in diğer bir avantajı TeleCare‘dir – kişisel ilk kurulum sonrasında tam canlı uzaktan ayarlama yaparak İşitme Sağlığı Uzmanınız kullanıcının işitme cihazlarını, istedikleri gerçek hayattaki hassas ayarı yapabilmelerini sağlar. Sanal ev ziyareti gibi, İşitme Sağlığı Uzmanlarının denemeye devam etmelerini ve sorunları çözerek devrimci müşteri hizmetleri sunmalarını sağlar. Bu blogda TeleCare hakkında daha fazla bilgi edinin.

* 2017 “First Fit Study” conducted at Hörzentrum Oldenburg examining the effect of own voice processing on spontaneous acceptance after first fit of hearing aids.
** Two clinical studies have shown that binax provides better than normal hearing in certain demanding environments (University of Northern Colorado, 2014; Oldenburg Hörzentrum, 2013): Speech Reception Thresholds (SRT) in cocktail-party situations improved up to 2.9 dB for wearers with mild to moderate hearing loss using Carat binax or Pure binax hearing aids with narrow directionality, compared to people with normal hearing.